Oxid uhelnatý

Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn bez chuti a bez zápachu, je lehčí jak vzduch a je nedráždivý. Oxid uhelnatý je velice jedovatý neboť blokuje přenášení kyslíku krví.

Vznik oxidu uhelnatého

Oxid uhelnatý vzniká při nedokonalém spalování fosilních paliv (uhlí, benzínu, ropy, zemního plynu, zkapalněného plynu a dřeva). Ke kompletnímu spálení fosilních paliv je zapotřebí velkého množství vzduchu, což vyžaduje kvalitní ventilaci (přívod čerstvého vzduchu). Je proto zapotřebí zajistit přístup vzduchu pro všechna zařízení u kterých dochází k hoření, jako jsou kotle, karmy, krby, krbová kamna a další...

Využití oxidu uhelnatého

Oxid uhelnatý se dříve používal jako plynné palivo. Byl součástí známého svítiplynu. Své využití nalezl v chemickém a potravinářském průmyslu, kde je používán ve směsi s vodíkem jako takzvaný vodní plyn.

Zabiják jménem OXID UHELNATÝ

Statistiky jasně ukazují, že oxid uhelnatý má na svědomí desítky lidí ročně, kteří jsou tímto nebezpečným plynem otráveni. A nejhorší je že k tomu nejčastěji dochází přímo v domácnostech. Symptomy otravy jsou špatně rozpoznatelné a často si jich vůbec nevšimneme. Mezi nejčastější symptomy patří: bolesti hlavy, celková únava, belest svalů a kloubů, nevolnost či zvracení.

Nejrizikovější skupiny jsou malé děti, těhotné ženy, důchodci a lidé s dýchacípi obtížemi.

Jak ochránit rodinu před tímto tichým zabijákem!

 

Doporučujeme

Rychlý kontakt

Ing. Zdeněk Hradecký
Živcová 955, 153 00 Praha 5

tel: +420 723 388 372
e-mail: info@4pa-test.cz